„Křoupat zdravě -dá se hravě“, už napovídá, že půjde o téma zdravého jídla, které mezi dětmi není zas tak populární. Na příkladu postav Jeníčka a Mařenky, kteří se v našem příběhu jmenují Křupík a Smaženka, Michaela ukazuje, kam to vede, když jsou děti ochotné obětovat smažené a křupavé pochutiny za svoje zdraví, štíhlou pohyblivost a dokonce za lásku svých nejbližších. V příběhu vystupuje Babice Připálenice, která tady funguje coby majitelka „rychlého občerstvení se smaženým až připáleným sortimentem jídel.  Přesně takovým, jaké naše děti milují. Další děj ukáže, kam to může dojít, když je někdo zavřený a násilím nucený tyhle věci jíst. Nejenže se mu to zprotiví, ale ještě navíc příšerně ztloustne. Ke „ztloustnutí“ na jevišti skutečně dojde!

Tento příběh, který samozřejmě dobře skončí, by měl ukázat, jak chutné a zábavné mohou být ty zdravé a netučné a přesto hodnotné potraviny. Příběhem se vinou písničky na téma jídla a pochutnávání / Představte si, co jsem měl dnes k obědu od J.Šlitra/, soutěže, ve kterých děti samy určují a hádají, na co je která potravina dobrá a ze které jenom ztloustneme.

Celý příběh končí tím, že Babice Připálenice musí změnit sortiment jídel z nezdravých na zdravá. Samotné děti by jí měly napovídat které.

Spolu s M. Dolinovou v představení účinkuje Milan Duchek. Také dvě velké maňáskové postavičky Křupíka a Smaženky.

Představení trvá 1 hodinu a 20 minut. Dle potřeby se ale dá přizpůsobit okolnostem. Může se hrát i 20 či 40 minut. Výhodou je, že se dá vypustit okolní příběh obou dětí a zúžit na samotné jejich stravovací zlozvyky a následné ztloustnutí. Písničky a soutěže samozřejmě zůstávají.

 

Představení „Křoupat zdravě – dá se hravě“, se může hrát v jakémkoli divadelním prostoru, venku na podiu, či v prostorách nákupního centra.

 

 

© 2017 Fanny agentura. Všechna práva vyhrazena. Design a realizace WebHned.eu